Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku První rok dietního stravování je za námi

ŠJ VAŘÍ DIETY BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ, PROČ?

odpovědět
17.10.201616:54Valentýna
Já takovým nadšením neoplývám. Každý, kdo dostane přidanou porci práce, tedy i nutriční terapeut, za tu práci dostane honorář. Jen školní jídelna nedostane nic. Pan ředitel zavelí, že diety chce vařit a jídelně pod školou nezbývá, než je tedy začít vařit. Komu ale má kuchařka či vedoucí vykázat hodiny přesčasové práce navíc? Z jakých peněz je placen terapeut? Nic z toho nevím. Je mi jistě líto dětí, které mají stravovací omezení, ale rovněž je mi líto mého personálu, který dostává každým rokem přidáno práce. Nedávno jsem sháněla novou pracovnici. Když jsem jí dala přečíst náplň práce a oznámila jí výši hrubé mzdy, tak mi každá poděkovala a už se neukázala. Paní jsem sehnala až po 2 měsících! Kdyby to bylo jen na mém rozhodnutí, tak u nás diety okamžitě zruším.

Je příprava diet opravdu jednoduchá?

odpovědět
18.10.201610:38janah
Pohled nutričního terapeuta ja naprosto zkreslený. Je to pohled zvenčí. Praxe v ve školních jídelnách je asi taková, že pracovnice se neustále střídají a pokud jídelna má štěstí tak nastoupí nevyučené většinou bez praxe ve školním stravování. Platy ve školním stravování naprosto zaostávají. Těžko jako vedoucí školní jídelny mohu garantovat nezávadnost dietní stravy.Musela bych její přípravu neustále kontrolovat. Mám v pracovní náplni ZŠ 600 strávníků a MŠ 140 a jsem ráda když v pracovní době stihnu svoji agendu.které není málo.

diety

odpovědět
18.10.201613:59Zdenouš
Ano ,máte pravdu.Finanční ohodnocení pro zaměstnance kuchyně veškeré žádné a práce se zodpovědností navíc.No, kdo ví ,zda by to pan ředitel za ty peníze šel dělat?.Hezký den a pevné nervy

Diety

odpovědět
20.10.20169:33euforbie
Ano máme za sebou první rok oficiálních diet, práce přibylo, peněz spíš ubylo a i když opravdu děláme mnohdy nemožné až se mnohdy rodiče diví co všechno jejich miláčkům vaříme a vytváříme tak děti se ve většině věcí porýpou a vyhodí. Nikdo jim nevysvětlí ani pedagogové , ani rodiče, že se paní kuchařky snaží a že by je jistě potěšilo kdyby aspoň něco snědli. Nevadí, budeme čekat co nového zase nějaká moudrá hlava vymyslí a hodí nám to na hřbet, vždyť co by za to jiní dali, kdyby měli stálou práci za takové peníze. Jen je čím dál tím těžší dalšího takového šťastlivce najít.

Pochvala

odpovědět
25.10.20167:30emmo4
Autor velmi dobře popsal uplynulý rok se zaváděním diet. Zejména zbytečné strašení, zbytečné zavádění receptur i kontroly spotřebních košů a jiných částí provozu. Jednak to vůbec do kompetence nutričního terapeuta nespadá a ti nemají zkušenosti z provozu školních jídelen, takže často tápou. Vše je to o nastavení systému, takže jídelny, které v minulosti diety vařily, samy dobře vědí, jak se to má dělat, protože si musely k tomu příslušné pokyny dávno nastudovat a zapojit je do praxe. Nutriční terapeut, kterého si nyní sjednají, má minimum práce s tím, zkontrolovat, jestli to dělají správně a vypracování (sepsání) postupu je pak hračkou pro obě strany. Je dobře, že zavedení dietního systému nakonec nebyl takový problém a většina jídelen k tomu přistupovala se zdravým rozumem. Jídelny ví, co bez problémů zvládají, a které diety už jsou natolik rizikové, že je nemohou zavést ani pod dozorem nutričního terapeuta. Jediným problémem opravdu zůstávají finance.

dietní starvování

odpovědět
8.11.201611:11sonca
Přeji pěkný den, prosím máte někdo kontkakt na nutr.terapeuta se kterým máte zkušenosti z Prahy 6 a okolí.Prosím podělte se. Děkuji
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi