Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
15 let informací pro hromadné stravování

Diskuse k článku Dobře vařit ve školní jídelně lze i se spotřebním košem a finančním normativem

spuhlasím

odpovědět
29.10.201719:47majka1
Pane řediteli, máte plnou pravdu. Pořad jsem shlédla a také jsem přivítala to, že ZP řešil stížnost studentů jejich zapojením do přípravy jídla, i když mám výhrady k dodržování hygienických předpisů - studentka s nalakovanými nehty své ruce v pohodě noří do těsta, rozdělování upečených buchet bez OOPP... Bohužel v naší práci jde už delší dobu jen o papírovou válku s nesmyslnými a nedořešenými předpisy a nařízeními a navíc nikdo neřeší otázku platů za neskutečnou dřinu kuchařek. Pokud se zvednou platy kuchařek, zároveň se zvedá minimální plat a jsme pořád na jeho hranici. Proč se ve stejném resortu zvedají platy učitelům a ostatním zaměstnancům jiným procentem? Je to opravdu k pláči. Když uchazeči o práci sdělíte mzdu, končíte. Mladé kolegyně u nás drží ranní směny až děti povyrostou, většinou odcházejí. Vláda se zamýšlí nad platy v Albertu, ale jídelny, které stravují 70-80% dětí neřeší. Za chvíli budeme mít problém vůbec někoho na tuto práci sehnat.
Myslím, že při tomto vývoji platů v jídelnách může jít brzy o personální krizi . Jediná výhoda co školní jídelny mohou poskytnout oproti restauracím je práce od Po do Pátku a volno večer . Ale problém není konkurence restaurací , problémem je konkurence jiných profesí - třeba prodavačky , skladnice atp.

souhlasím

odpovědět
29.10.201719:50majka1
omlouvám se za překlep v nadpisu

finanční normativ

odpovědět
31.10.20179:25maty200
Ano souhlasím, že se dá dobře uvařit, ale jsme internátní škola s celodenním stravováním 15 a více. Už pět let se ceny ve vyhlášce nezměnily. Nikdo se nezamyslel, zda je možné za 17,-Kč pořídit snídani. Ujištiji, že nejde, tak že dotuji z oběda nebo večeře snídaně.Přesnídávka za 12,-Kč mi nepomůže vyřešit snídani, když dostávají denně ovoce, na které někdy ani 12,- nestačí. Tak to dopadne tak, že bude stále pečivo a máslo, protože na snídani nejsou peníze. Máme dva výběry snídaní. Na strop s financemi jít nechci, protože nikdo neví jaké budou ceny.
Ano. Vyjadřoval jsem se jen k obědům a výši potravinového limitu, protože o ten šlo v daném pořadu. Celodenní stravování je samozřejmě o něčem jiném . Myslím, že limit na snídaně a svačinky by se měl u MŠ zvýšit .
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi