Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Nový katalog prací zvýší kuchařkám školních jídelen platové třídy

Platová třída

odpovědět
8.1.201814:28Libuška
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně svého platového zařazení.Mám platovou třídu 3, nejsem vyučená kuchařka, ve stávajícím zařízení pracuji 11 let a ve školním stravování 25 let jako vedoucí ŠJ. Moje práce kuchařky spočívá v přípravě přesnídávek a svačin do MŠ (výroba pomazánek, kaší, pečení moučníků. Dále vyrábím saláty a přílohy pro MŠ, ZŠ a dospělé strávníky. Když mi onemocní kuchař dokážu uvařit oběd pro celé zařízení cca 120 porcí. Děkuji a přeji hezký den.
Libuško, postup vašeho zařazení je dán : Nařízením vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě. 1. O vašem zařazení tedy rozhoduje ředitel podle tohoto nařízení - jen on totiž může rozhodnout například o tom, kolik let praxe vám uzná pro zařazení do platového stupně a zda platové stupně bude používat ( u platových tříd 1-5 nemusí používat platové stupně) 2. Co se týče platové třídy ( máte nyní trojku) opět záleží na tom jaký druh práce máte sjednán v pracovní smlouvě a například také to zda je případ, který uvádíte, že samostatně vaříte, je realitou. Bohužel formulace v katalogu prací i po novele umožňují různé výklady - výroba běžných druhů jídel může odpovídat tomu co vykonáváte a znamenalo by 4 tarifní třídu . Názor vašeho ředitele či vedoucí múže být jiný. Takže závěrem : Rozhodnutí o vašem zařazení do platové třídy záleží na řediteli školy - 4.třída by mohla připadat v úvahu. Co se týče platového stupně opět to je na řediteli
odpovědět
9.1.201811:08Libuška
Děkuji Vám za odpověď.
odpovědět
3.10.201818:32Raduza
Dobrý den, Váš příspěvek už bude mít brzy rok, nicméně i my teď řešíme platové třídy z důvodu přijetí nové kuchařky a změn v náplních práce. Já pracuji na souběžný pracovní poměr, jako vedoucí ŠJ na úvazek 0,6 a druhou smlouvy mám na úvazek 0,2 jako pomocná síla (tř. 3), kdy chodím k výdeji k myčce nebo pomůžu s čistěním zeleniny, obalováním řízků, u buchet nebo knedlíků. No, často se stává, že v kuchyni trávím více času než při svém hlavním úvazku a tuto práci doháním jak se dá.
odpovědět
12.1.201810:10Hanakr
Dobrý den, píšete, že pracujete jako vedoucí ŠJ - jestli je to pravda, děláte výdejky, jídelníčky, uzávěrky a další "papíry"...tak byste měla mít mít podlé mého 7. třídu, jestli v té své práce vedoucí pracujete i jako kuchařka nevadí - třída se přiznává podle práce ta nejvyšší. Záleží, jakou profesi máte ve smlouvě.

Zařazení kuchařky od 1.1.2018

odpovědět
23.4.201811:04Izabela
Dobrý den, pracuji jako vedoucí školní jídelny ve 3 jídelnách MŠ. Každá jídelna má zapsaných cca 90 strávníků - dětí MŠ + cca 10 dospělých zaměstnanců. V každé kuchyni pracuje jedna kuchařka zařazena v 5. platové třídě a jedná kuchařka,která je zařazena ve 4. platové třídě _ obě na úvazek 100 %. Vzhledem k tomu, že nemohu být na všech pracovištích současně, mají kuchařky v jednotlivých zařízeních hmotné odpovědnosti za sklady potravin. Normování provádí počítačový program - kuchařka pouze dosadí počet porcí a vytiskne hotovou nanormovanou výdejku. Na základě změn v katalogu prací od 1.1.2018 požadují kuchařky zařazení do 7. platové třídy, protože mají hmotnou odpovědnost za sklad nebo alespoň do 6. platové třídy, protože "normují". Dietní jídla se v ani jedné MŠ nevaří. Prosím o sdělení, zda má na výše uvedené platové třídy nárok. Děkuji.

Zařazení kuchařek

odpovědět
9.5.201811:56ahanah
A je to tady, i já sleduji paní Izabelo, že byl změněn katalog prací nejen pro kuchařky. Ředitel a vedoucí jídelny má pro ně hledat peníze, protože na platy ve vyšších třídách nemá. Proč na ně nemá? Přestože, mám šikovné kuchařky férově můžu říct, že zařazeny dobře nejsou. Mohu tedy očekávat, že si najdou práci jinde, kde budou hodnoceny mnohem lépe, než ve školství. Odkud smrdí hlava?
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi