Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Provokující otázky z Krajských konferencí nutí všechny k zamyšlení

otázky z konferencí

odpovědět
15.4.201910:08Zdenouš
A co udělá pan ministr Plaga s plýtváním jídlem ve školních jídelnách?
Co by s tím měl dělat? Neplýtvají jídelny, plýtvají zpovykaní strávníci. Je to společenský problém a ten nemohou řešit ministři. Četl jsem nedávno o jedné africké škole, kde jedna naše neziskovka začala hradit tamním dětem obědy. Poté, co se tak stalo, se účast ve vyučování zvýšila dvojnásobně a kaši na oběd tam samozřejmě všichni sní. Jak říkala moje babička, když jsme nechtěli jíst: Hlad na vás!
odpovědět
18.4.201919:24majka1
když už nás strávníci opravdu vytočí tím, že nejí naprosto nic, ordinuji na to brambory s mlékem, případně kefírem. Poprvé se ptali, kde mají maso a za rok mě při konstatování, že spějí k bramborám s mlékem odzbrojili slovem HURÁ! Co na to říci? Snažit se můžete jak chcete, ale pokud děti mají k dispozici tolik financí, že pokud nesní zaplacený oběd, klidně si mohou koupit cokoli, tak nemá cenu se snažit o nějakou osvětu ve školní jídelně. Zdravá a kvalitní strava končí v odpadu a děti se živí chipsy. Když už nejí ani řízek s bramborovou kaší (z krůtího masa z farmy), tak to člověka opravdu veškerá snaha přestává bavit. Je mi z toho smutno. Ale možná jarní slunečné dny přinesou novou energii. Přeji všem krásné a pokojné Velikonoce a hodně energie do každodenní práce.

otázky

odpovědět
15.4.201919:48zdenouš
Ano,naprosto s vámi souhlasím.Bohužel hlad mezi dětmi,alespoň u nás v jídelně vidět není a tak se každý den dívám na to neskutečné vyhazování jídla.Nedávno jsem slyšela ráno na Radoižurnálu,že ve školní jídelně v Litvínově mají hodně odpadu a proto budou dělat mezi strávníky průzkum,aby zjistili co jim chutná.Nevím,jak to dopadlo,ale tento průzkum se dělal i u nás,bohužel vyhrála všechna jídla naprosto nevhodná pro školní stravování.Pokud bych se tím měla řídit,spotřební koš může jít do háje.

otazníky

odpovědět
23.4.201914:02Zdenouš
Majko,víte že jsem o těch bramborách s mlékem nebo podmáslím také uvažovala.Tak se mějte krásně.

Odstraněno

odpovědět
26.4.20192:43Moderátor
Příspěvek byl odstraněn z důvodu porušení pravidel diskuse.
odpovědět
26.4.20192:52Moderátor
Příspěvek byl odstraněn z důvodu porušení pravidel diskuse.
odpovědět
26.4.201910:57Moderátor
Příspěvek byl odstraněn z důvodu porušení pravidel diskuse.

Psychicky narušený člověk

odpovědět
26.4.201911:16Pax
Nenávistné příspěvky, které zde ráno byly, redakce odstranila poprávu. Psal je člověk, který je psychicky narušený a měl by se léčit.Nemá rád lidi, postrádá základy slušného chování i vyjadřování
odpovědět
26.4.201911:31Moderátor
Příspěvek byl odstraněn z důvodu porušení pravidel diskuse.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi