Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Co se zásobami potravin ve skladech jídelen

zásoby

odpovědět
31.3.202012:35Raduza
Děkuji za článek, ohodnotila jsem, ale asi opačně, pokud nejlepší je jako ve škole 1, omlouvám se. Nevím, jestli je to správný postup, ale je možno potraviny si tzv. odebrat se zápisem a proti podpisu, kdy se zapíše kdo a kolik a po epidemii je znovu zakoupit a vrátit do skladu, tzv. kus z kus a cenu v tomto případě neřešit?
To je zajímavý, ale hodně nestandardní postup. Riskujete, že ho nějaký kontrolní orgán napadne. Když budete od soukromých osob potraviny brát zpět: koupí ten člověk stejný výrobek, balení, kvalitu? Bude vám to sedět na kartě? Leckdo v programu sleduje záruční doby. Co pak s tím? Koho vůbec uvedete jako dodavatele?
odpovědět
15.4.202011:50Raduza
Nemyslím, že to "fyzicky" nelze, tyto potraviny lze dokoupit u stejných dodavatelů jako kupujeme bězně, jen tzv. za hotové. Program lhůty nesleduje, zde problém není a doklad o koupi by se, s patřičným komentářem, uložil. Stejně se může cítit ten, komu bych chtěla potraviny odprodat, jak může vědět, jak je skladuji, jak vypadá naše zařízení, apod. Toto přišlo z našeho odboru školství, okr. úřadu: jsme si vědomi, že v této výjimečné době řešíte řadu nestandardních situací, které nás v běžném režimu provozu škol nepotkávaly, jako např. zásoby potravin ve školní jídelně, kterým dochází doporučená lhůta pro spotřebu a se kterými je třeba nějak naložit. Shodli jsme se na tom, že darovat příspěvková organizace skutečně nesmí, s výjimkou FKSP je zde absolutní zákaz daný zákonem č. 250/2000 Sb. a i jeho obcházení je nebezpečné a nelze ho doporučit. Zatímco s prodejem takovýchto zásob zaměstnancům nebo jiným organizacím byste neměli při auditu narazit.
odpovědět
15.4.202021:44Ciina
Pokud rozprodame zaměstnancům, jak má vypadat doklad o prodeji tohoto prosleho zboží?

zásoby

odpovědět
31.3.202018:45zdenouš
Tak to máme stejnou myšlenku,naštěstí toho co prochází v nejbližší době tolik na skladu nemám.Jsme menší jídelna, takže nemám moc velké zásoby.U velkých jídelen to asi musí být mazec.Možná by bylo v tomto případě dobré, zapojit selský rozum a v některých případech povolit uzdu hygienickým pravidlům.Jinak ty ztráty potravin budou nedozírné.No uvidíme,kdy se jídelny rozjedou.Hlavně, abychom to ve zdraví přežily.
odpovědět
27.4.202011:26Raduza
Přesně, jak, to nikdo neví ...

zásoby

odpovědět
1.4.202018:54zdenouš
Ano,určitě máte pravdu. Myslím že většina vedoucích se snaží nějakým způsobem zabránit tomu ,aby zboží neskončilo někde v kontejneru.Tato situace je mimořádná,bohužel prošlé zboží stejně zaplatíme všichni z našich daní.A ještě jedna věc,bojím se toho že po skončení této pandemie vyletí cena potravin,že se budeme všichni divit.
odpovědět
2.4.202012:26Erika
Ceny už letí nahoru, byla jste v krámě? Jako problém bych neviděla cenu, ale spíše nedostupnost, případně i nedostatek některých komodit. Ale na druhou stranu bude dostatek pracovních sil, což jídelnám pomůže.

zásoby

odpovědět
2.4.20205:48Zdeňka
já si myslím, že se dá zboží, které končí záruční doba postupně vyřazovat a později po ukončení karantény naúčtovat jako zrtráty a to i ušlé peníze z vaření cizých strávníků a školného.Toto vše by měl zřizovatel uhradit, aspoň u nás to tak je nastaveno.

prošlé maso

odpovědět
3.4.202015:59rudn
Dobrý den, máte někdo zkušenost jak odepsat prošlé maso ? Těsně před uzavřením jsme koupili chlazené maso, jeho záruka byla do 20.3.2020, maso jsme naporcovali a udělali polotovar a zamrazili, ale dle naší KHS to můžeme mít takto zamražené pouze 30dní. Teď nevím jak maso zlikvidovat, musíme mít protokol např. z kafilérie ? Máte někdo zkušenost.
odpovědět
9.5.20209:15Terka
Dobry den. Moc se divim,ze vam dovolili zamrazit chlazene maso . Ja jsem to udelala pouze jednou a zrovna prisla hygiena. Dostala jsem pokutu a musela jsem maso okamzite zlikvidovat. Maso odvezli do kafilerie a vystavili mi doklad.
odpovědět
9.5.20209:15Terka
Dobry den. Moc se divim,ze vam dovolili zamrazit chlazene maso . Ja jsem to udelala pouze jednou a zrovna prisla hygiena. Dostala jsem pokutu a musela jsem maso okamzite zlikvidovat. Maso odvezli do kafilerie a vystavili mi doklad.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi