Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Čím nahradit čočku s vejcem?

"Proč tedy nezkusit čočku zkombinovat s těstovinam

odpovědět
22.05.202115:12Prof. R. A. Žalud, sanatorium Loukov
"Proč tedy nezkusit čočku zkombinovat s těstovinami?" Protože vy a vaše kamarádky, které tak neodbytně vrtáte do systému školního stravování, jste zcela nekompetentní diletantky, které by měly být už co nejrychleji odejity a neměly by se k tématu dětské výživy přibližovat po celý zbytek života. Můžete nám tu, vážená odbornice, demonstrovat svoji odbornost například tím, že tu na číslech aminokyselinových skóre názorně předvedete, jak z obilovin a luštěnin vytvoříte vyváženou bílkovinu? Předem děkuji pěkně.
odpovědět
10.06.20217:28Pitipa
Nejde než plně souhlasit. :-)) Nekompetentní diletantky:-))

Čím nahradit čočku s vejcem

odpovědět
17.03.202212:36hančiči
Myslím si, že je vhodné klasickou čočku nahradit (nebo doplnit-jak chcete) čočkou červenou nebo černou Belugou. My připravujeme pro děti salát z černé čočky s tuňákem nebo salát z červené čočky s grilovanými kuřecími nudličkami a běžně z 500 obědů máme 120-130 porcí. Červenou čočku s kari a zeleninou dáváme jako přílohu ke grilovanému plátku z kuřecího nebo krůtího masa. Tyto druhy čočky přidáváme také jako zavářku do dýňové nebo brokolicové polévky. Polévku si sice všechny dětí neberou, ale 60 % dětí které si polévku k obědu vezmou, jí také sní. Pokud je čočka jako příloha je to menší porce,než jako bezmasé jídlo-čočka s vejcem. Červenou čočku lze smíchat s bulgurem, přidáme nudličky kořenové zeleniny, drůbeží maso -získáme pilaf, posypeme sýrem. A nepotřebuji k tomu nutriční terapeutku a dětem přesto chutná, dostávají přiměřené porce, které sní a tak se zbytečně jídlo nevyhazuje
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi