Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Financování stravování pro ukrajinské děti

Ministerstvo školství vyhlásilo, že ...

odpovědět
17.03.20228:58Financování UK
Ministerstvo školství vyhlásilo, že škola může ukrajinským dětem odpustit stravné. To by tedy znamenalo, že stravné budou financovat VŠICHNI OSTATNÍ STRÁVNÍCI? To by se asi všem strávníkům, důchodcům, VŠEM rodičům a VŠEM zaměstnancům nelíbilo. Jídelna nehospodaří s financemi školy, či ministerstva, ale s financemi strávníků.
To je právě ukázka, jak MŠMT neřeší důsledky. Navrhne, aby ředitel odpustil stravné, ale neřekne vám, že ty peníze na potraviny si nějak musíte sehnat, protože dodavatelé budou chtít zaplatit. A ještě na vás někdo může poslat ombudsmana, že diskriminujete naše strávníky z hlediska národnosti.
Té diskriminace bych se nebál. Jde o to, čím se odůvodní to odpuštění stravného. Pokud se bezplatné stravování přizná z titulu uprchlíka z válečného konfliktu ev. se přidá ještě nějaká další podmínka na výši příjmů ev. časové omezení, pak o diskriminaci určitě nepůjde.
odpovědět
18.03.202219:52Moni
Odpuštění stravného, bezplatné stravování, tomu všemu lidsky rozumím. Ale nejsem si zcela jistá, co tomu řeknou naši dodavatelé! Tento altruismus musí někdo zaplatit. A to i ve školní jídelně.
odpovědět
22.03.20227:20mart
Dobrý den, potraviny zaplatí u nás zřizovatel rozpočtovým opatřením nebo budeme vystavovat fakturu. Zatím je stravné zdarma dohodnuté do konce dubna, na květen si již stravné zaplatí.
§ 123 školského zákona říká že: "ředitel rozhoduje o snížení nebo prominutí úplaty", tedy ne o tom, že oběd nic nestojí, ale že ho dítě (rodič) nemusí uhradit (ev. uhradit celý). Platba tedy ŠJ přijít musí od někoho jiného (nezaplatí to ostatní strávníci). Často to zaplatí škola "ze svých peněz", případně přispěje zřizovatel atp.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi