Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Proč školní jídelny nikdo nebrání

Proč jídelny nikdo nebrání

odpovědět
23.5.20228:32ivka6
Porovnání školních jídelen s dětskými skupinami a lesními školkami je zajímavý, ale školní jídelny stojí na jiném principu než zařízení, která donedávna nebyla v žádném rejstříku, neměla žádné povinnosti jak materiální, hygienické, personální a jenom silný alternativní hlas. Zakotvit srovnatelné podmínky pro dětské skupiny a lesní školy s porovnáním na zařízení státní, dalo ministerstvům hodně práce, aby na jedné straně byly předpisy vágní, na druhé straně srovnatelné s ostatními provozovnami stravovacích služeb. To, že jsou tady samostatné jídelny a jídelny součástmi škol pod MŠMT, jim garantuje státní podporu. Můžeme si dovolit jen to, na co máme prostředky. Asi by to znamenalo více zatížit zákonné zástupce nebo zletilé strávníky, anebo více podpořit zřizovatele, kteří by rozdíl hradily, někde u to tak je. Je zajímavé, že v soukromých jídelnách rodiče platí většinou víc a nikdo se nad tím nepozastavuje. Peněz je zřejmě dost, ale dostanou se tam kam mají?

pokračování

odpovědět
23.5.20228:38ivka6
Uzná konečně ředitel školy a MPSV a MŠMT, že kuchařky jsou stejnými členy kolektivu školy jako každý jiný, že je jejich práce také důležitá, když vytváří zázemí školy se svými službami. Můžete být organizovaní kde chcete, ale když si to neuvědomí ten, který finanční podporu dává, tak jsou všechny asociace, spolky, sdružení bezzubé.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi