Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Příklad kalkulace pro jídelnu MŠ

kalkulace jídel

odpovědět
6.3.202314:29rohlik
Velice hezky popsáno, ale já mám problém s kalkulací, protože nemáme svůj elektroměr, plynoměr atd., takže, jakým způsobem vyřešit kalkulaci? Pokud má někdo podobně, prosím o info, jak dělá kalkulaci. Děkuji
odpovědět
7.3.202312:32Pepča
My máme nastaveno procentuálně ve směrnici. Platby při účtování rovnou přiřazuji ke střediskům (školka, škola, družina, jídelna), dokáži tak data jednoduše vytáhnout z účetnictví.
odpovědět
7.3.202320:29rohlikr
Dobrý den, jsem pouze vedoucí ŠJ, účetní máme pouze externí, takže k těmto údajům se vůbec nedostanu,. Děkuji
odpovědět
10.3.20238:12MartaK
Dobrý den, vzhledem k tomu, že nemámte potřebné informace k sestavení kalkulací, tak je po Vás nemůže nikdo chtít. Padá to na bedra řediteli organizace. Ale i exretní účetní pracuje podle pokynů organizace a zpětně dává výkazy řediteli. Je pravda, že některé náklady se dají rozdělit pouze procentem, např. 30% tepla pro jídelnu a 70% pro školku.
odpovědět
14.3.20238:58rohlik
Děkuji za reakci, ale pokud máte společnou elektriku, vodu, plyn, jak byste poměrově rozdělovala? Přeji hezký den
odpovědět
20.3.202314:08MartaK
Dobrý den, poměrové rozdělení si musí zvolit každá organizace sama. Já neznám váš provoz, to znáte jen vy. Já mohu jen trošku poradit. S elketřinou bych požádala o pomoc elektrikáře, který dokáže spočítat (odhadnout) spotřebu vašich zařízení v jídelně. A pak mohu spočítat poměrové rozdělění. U vody asi budete vědět, kolik přibližně spotřebujete na vaření a mytí v kuchyni. Sledovala bych to asi týden(nebo i měsíc) a pak spočítatala opět procento odečtem z vodoměru. A plyn používáte jen na vaření nebo i na vytápění? To by asi také dokázal odhadnout plynař. Podle takto stanovených poměrů bych rozpočítávala náklady pro jídelnu. Přeji Vám, ať se co nejvíce přiblížíte k realitě.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi