Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Po obědě domů. A co svačina?

strava v mš

odpovědět
03.04.20236:30ivetabrunová
Dobrý den, u nás lze odhlásit jakékoliv jídlo v době nepřítomnosti dítěte v MŠ. Rodiče tudíž nehradí navíc nic. Ve vyjádření MŠMT se dále píše, že žádné jídlo není povinnost odebírat. V době přítomnosti dítěte v MŠ si tedy mohou nosit děti svoji stravu? Skladuje někdo a následně ohřívá přinesenou stravu? U nás nosí svoji pouze dietáři, kteří mají doklad o zdravotním stavu potvrzený od lékaře.
Paní Brunová, čtete opravdu pozorně. Uvedené stanovisko MŠMT má oporu i ve vyhlášce o školním stravování. V § 4 odst 3 je tam uvedeno „Dítě v mateřské škole má právo denně odebrat oběd, jedno předcházející a jedno navazující doplňkové jídlo…“ Mně z toho vychází, že dítě nemusí odebírat stravu uvařenou ve školce, ale protože se musí stravovat, tak je v tom skryto velké nebezpečí, že si rodiče budou vlastní stravu a nutit kuchařky, aby ji podaly. Je to znění právního předpisu, takže se nedá ohánět stanoviskem hl. hygienika, který uvádí, že donáška je možná jen v případě diet - jeho stanovisko nemá právní váhu. Podle mě je jediná možnost obrany poukazovat na zajištění bezpečnosti pokrmů a hygienické předpisy. To si ale musí každá škola dobře promyslet – podle konkrétní situace v jejím provozu.
Dobrý den, pane Ludvíku, děkuji za Vaši odpověď. Znám vyhlášku o školním stravování. Můj dotaz spíš směřoval k tomu, jestli některá z kolegyň má zavedeno to, že dítě si nosí svou stravu aniž mají doklad od lékaře (dietáři).Právě na základě vyhlášky, kde na jídlo "má právo". U nás jednou takový požadavek vzešel. Dítě bylo z rodičovského přesvědčení vegetarián. Jde mi právě o to velké nebezpečí, o kterém píšete i Vy. Chtěla jsem poznat zkušenost mých kolegyň.

odpolední svačiny

odpovědět
19.09.20238:35Janapo
Chci se zeptat - vyhláška 107/2005 říká, že má dítě právo odebrat 3 jídla , je-li vzděláváno ve třídě s celodenním provozem a 2 jídla, je-li vzděláváno ve třídě s polodenním provozem. Třídu s polodenním provozem nemáme, jen třídy s celodenním provozem. Pokud dítě má právo, znamená to, že odpolední svačinu někdy odebere a někdy si ji odhlásí, že to může mít každý den jinak?
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi