Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Také vám děti vrací už i řízky a špagety?

Školní jídelny jsou většinou nejlepší

odpovědět
27.07.202311:01Vladimír Zavřel
Krásný článek... " špenátová, brokolicová, luštěninové, květáková, " jsou ty nejlepší."

jídlo

odpovědět
27.07.202317:47zdenouš
No jistě že jsou to velmi dobré polévky, ovšem pokud se připraví z kvalitních surovin, jako každé jídlo.

...tak jako by to bylo u nás

odpovědět
01.08.20238:28Pp
Dobrý den, článek jsem přečetla dvakrát, jelikož popisujete situaci jako u nás. Jsme vesnická škola, vaříme cca 300 jídel ZŠ i MŠ. Ze školky si děti ještě přinesou dobré návyky u oběda, ale láme se to tak ve 4 třídě. Je to opravdu deprimující pro kuchařky, když připravujeme jídla a některé děti se otočí a rovnou jdou jídlo vyhodit. Chápu že ne každému vše chutná a je to v pořádku, ale štve mě, že děti se učí, že jídlo se může vyhodit. A někdy i informuju rodiče, když dítě dlouhodobě vrací plný talíř, jelikož rodič si myslí, že dítě mělo oběd.... ale asi od tohoto školního roku už to nebudu dělat. Je to marné.....

jídlo

odpovědět
01.08.202312:18zdenouš
Skoro ve všem s vámi souhlasím u nás je to přesně tak, jak jste to napsala. Jsme také malá škola plus školka. Jenom tady děti nejedí a vesele vyhazují už od školky, dokonce za mnou ředitelka školky chodí, abych nedávala ke svačinám zeleninu,že ji děti nejedí. Jinak jsem měla také snahu upozornit rodiče na to, že dítě nejí oběd a tvrdě jsem narazila, bylo mi řečeno matkou, že to neplatím, tak mi do toho nic není. Tím jsem skončila. Jsem ráda, že máte stejnou zkušenost s plýtváním v jídelně.

tady taky

odpovědět
31.08.20237:31LucieH
Opravdu jste nepsala o naší jídelně a zkušenostech se strávníky? Mám naprosto stejné zážitky. Navíc jsem ještě iniciativně zavedla jednou měsíčně oběd na přání - tak to jsem si naběhla! Poučila jsem stručně pedagogy a žáky, jak se připravuje jídelníček a jak to chodí v kuchyni...A výsledek ? Tak vy nám ten párek v rohlíku, hranolky, palačinky, langoše a steak přes celý talíř k obědu neuděláte?! Tak jste líné kuchařky a není to oběd na přání ! Akci oběd na přání jsem po roce neustálých dohadů zrušila...Teď se už těším na září, protože po minulých zkušenostech vím, že aspoň v září děti hezky jedí...asi jim to naše vaření přeci jen trochu chybí :-)
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi