Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Máslo nebo rostlinné tuky?

OK

odpovědět
09.12.200718:56Tereza
Já beru, že možná margaríny už nejsou to co bývaly. Ale proč se pořád jako důvod konzumace margarínů předkládá obezita dětí? Nebylo by snad přirozenější dát dítěti chleba s máslem (přirozený živočišný tuk - ten samý jako v mléce, jen koncentrovaný) a pak si s ním jít třeba zaběhat nebo ho doprovodit na volejbal, baksketbal? Je fajn podporovat zdravou stravu, ale bez pohybu jsme pořád někde v teoretické rovině... Víme ještě, co je to zdravá strava?

Ok

odpovědět
09.12.200719:15Tereza
A nebo třeba chleba s margarínem ale pořád plus POHYB...
Myslím, že to, co našim dětem chybí, není vědecky podložená zdravá strava. Pokud jde o vědu, pak máslo a margarín dokáží soupeřit - viz článek. Pokud našim dětem (a také nám) něco chybí, pak je to pohyb. Přece v praxi nejde o kolik kalorií se liší chleba s máslem či s margarínem, ale o to, zda jsme schopni s nabytými kaloriemi smysluplně nakládat... Teda aspoň doufám...

Nesouhlasím

odpovědět
21.06.200821:49iriz
Před časem, stejně jako dnes byly margaríny velmi propagovány a zastávaly se jich autority s tituly před jménem a za jménem a pak se ukázalo, že poškozují zdraví - kardiovaskulární systém. Za prvé hydrogenované tuky se stále ještě používají ve velkém množství cukrovinek a za druhé margaríny obsahují například mono- a diglyceridy, které jsou již dlouho podezřívány z genetického poškozování dětí. Já bych preferovala zdravý selský rozum a věřím tomu, co je po staletí osvědčené a to je co nejpřirozenější strava, tedy i máslo. Nechme se překvapit za čas, jaké budou výsledky dlouhodobých studíí o účinku margarínů.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi