Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Jak se vyrovnat s rostoucími cenami potravin

hranice finančního normativu

odpovědět
22.11.200711:32Evča 1
Jsme dětský domov s 48 dětmi ve věku od školkových po učně. Rozmezí finančního limitu na celodenní stravu od 52,50 - 75 Kč tedy nepovažuji zrovna za dostačující. Zajištění stravy tak, aby si naše děti nepřipadaly ochuzené vedle dětí z rodin, je dost náročné. A vybrat si levnějšího dodavatele, který je ochoten vzít v úvahu i malé vesnice a vesničky je také dost složité. Pokud neodebereme určité množství, / ale co se zbožím, které nedokáži tak rychle spotřebovat? /, tak se k nám ani neobtěžují zajet. Tyto děti si nevybraly, v kterém domově budou. Já, a nejsem sama, obracíme každou korunu, za co ji utratit, co dětem za ni koupit. Větší města mají opravdu větší možnosti. A samozřejmě, pokud mají více strávníků, tak o tom už ani nemluvím.

pravidla

odpovědět
04.12.20078:26kuchta
Dobrý den.
Reaguji na článek paní Věříšové, které si velmi vážím a děkuji jí za dlouholetou práci a pomoc nám všem.
Zpět k článku. Chybí mi v něm metodický návod, jak se dostat k požadované částce. Krajská medotička doporučuje začít na nejnižší částce ve vyhlášce a vynásobit ji určitým procentem. Např. strávníci 3 -6 let u přesnídávky 4,50 Kč x 1,30%, oběd 11,00Kč x 1,30% a svačina 4,50Kč x 1,30%.
Stejně máme postupovat ve všech kategoriích. Díky této metodě se dostaneme k číslům, která je třeba zaokrouhlit. Tak mě napadá, zda je tento postup správný, nebo jestli je nějaká lepší cesta.
Poradíte mi?
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi