Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Jak se mění ceny potravin

grafy

odpovědět
16.04.20086:46Zdenka
Dobrý den, jenom malou poznámku ke zpracovaným grafům: když se zběžně podívám na první graf, vypadá to, že se ceny od roku 2004 zdvojnásobili (levé sloupce jsou oproti pravému žlutému téměř dvojnásobné). Proto si myslím, že sloupcový graf takto nevystihuje uváděná čísla a měl být použit jiný typ grafu, např. vektorový, kdy by linka zobrazovala průběh cen.

Statistický průměr není realit

odpovědět
17.04.20089:33Monik
Význam tohoto článku mi zcela uniká. Jako první je v tabulkách uvedeno hovězí maso zadní bk za 174,- Kč. Ale jaké je to maso - býk nebo kráva? Mléko polotučné - ale jaké - čerstvé nebo trvanlivé? Promiňte, ale když napíšete, za jaké ceny mají nakupovat jídelny, musíte také specifikovat kvalitu. A také množství. Za jinou cenu nakoupím metrák masa v akci jako třeba menza a za jinou cenu školka tři kila. Statistický průměr opravdu není realitou a hlavně ne nyní, když se ceny mění jako na houpačce.
V horní tabulce je údaj o mléku polotučném - cena v dubnu je dle vašeho článku 13,65 - a realita - dnešní cena z mlékárny Alimpex Praha 14,60 za mléko polotučné trvanlivé a 14,06 za mléko polotučné čerstvé.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi