Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse k článku Ceny potravin a jídel

Kvalitní suroviny

odpovědět
19.05.200821:23Emma
Jídelníček z jídelny v Brně nabízí samá levná jídla
- fazole s párkem, bramborák, buchtičky, pirohy, rybí prsty, vepřové v mrkvi, žemlovka. Pokud ještě dětem koupí levný chemický jogurt tak může vařit třeba za patnáct korun.
Cena oběda by měla korespondovat s kvalitou. Pokud jídelna nakupuje kvalitní vstupní surovinu, čerstvou, ne chemii, tak asi neuvaří za ceny na spodní hranici ve vyhlášce.
To je stejné jako s rodinnými nákupy. Pokud si nakoupím v Lidlu nekvalitní brak, tak můžu stravovat rodinu levně, ale pokud nakoupím kvalitní zboží, tak zaplatím více. Musíme si zvykat, že za kvalitu se bude platit. Ale pro naše děti by snad kvalita měla být samozřejmostí.
odpovědět
20.05.20086:48Zdenka
Vtip je ale v tom, že brněnská jídelna nemá nejnižší cenu za jídlo. My v jídelně šetříme tím, že si většinou sami škrabeme brambory, nakupujeme při výhodných nabídkách, kde se dá ušetřít třeba 20% - mám více dodavatelů a vybírám aktuálně podle ceny. Také např. saláty, jogurty připravujeme podle zájmu a nikoli podle normy - vím, že mi stačí 20 kg jogurtu, i když podle normy by mělo být 30 kg. Neplýtváme ani přílohami a dalším jídlem. Jinak si myslím, že kvalita je samozřejmostí.

ceny potravin na vstupu

odpovědět
22.05.200813:59GAGA
Musím oponovat ! Ceny v maloobchodě jsou nižší než VO. Dodavatelé si přirážejí na dovoz.Kdybych mohla nakupovat v maloobchodě, kde jsou akce a také měla služební vozidlo na nákup potravin, které stejně jsou množstevně limitovány, bylo by to o něčem jiném. Stalo se, že mi nedodali mléko a ja se svým autem jela do TESCA koupit 97l tohoto moku. u pokladny mne pí pokladní vrátila LIMIT 30 litrů. Tak na 3x.Pak mně ještě zastavila hlídka POLICIE a nevěřičně zjišťovala na co mi je takové množství mléka.Nechtějte vědět co to udělalo s mou poněkud klidnou povahou.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi